Sposoby rozliczenia PITów

Złożenie zeznania rocznego to obowiązek każdego podatnika. Praktycznie wszyscy obywatele są świadomi tego, że w przypadku zapomnienia lub zignorowania tego obowiązku, czeka ich surowa kara. Od pewnego czasu nie trzeba samodzielnie przygotowywać zeznania, co jest ogromnym ułatwieniem.

Online, szybko i bezpiecznie
Online, szybko i bezpiecznie

Online, szybko i bezpiecznie

Internet bardzo ułatwia życie współczesnym ludziom. Dostęp do Internetu daje ogromne możliwości, również jeśli chodzi o wypełnienie obywatelskich obowiązków. Władze pozwalają wykorzystywać ten kanał. Można było przecież dokonać spisu powszechnego właśnie przez Internet. Już od dłuższego czasu jest również możliwość przesyłania rocznych zeznań online, powstała specjalna strona Ministerstwa Finansów, na której można zrobić to bezpiecznie i szybko. Jak złożyć pit przez Internet? Właśnie na dedykowanej stronie Ministerstwa Finansów. Nie trzeba mieć żadnych obaw korzystając z tej właśnie strony internetowej, ponieważ zabezpieczenia są naprawdę duże.

Do kiedy trzeba się rozliczyć?
Do kiedy trzeba się rozliczyć?

Do kiedy trzeba się rozliczyć?

Jeśli chodzi o osoby fizyczne, trzeba złożyć zeznanie roczne do 30 kwietnia, za poprzedni rok. Sięgając wstecz pamięcią można przypomnieć sobie kolejki ludzi oczekujących na poczcie właśnie tego dnia. Wszyscy ci ludzie czekali do ostatniej chwili i dopiero 30 kwietnia zdecydowali się pójść na pocztę i wysłać list z zeznaniem podatkowym. Ważne było, aby list został nadany jeszcze przed północą. Niektóre placówki pocztowe musiały więc pracować aż do późnego wieczora. Obecnie można bez trudu złożyć PIT przez Internet, wystarczy tylko posiadać dostęp do Sieci. Jak rozliczyć pit przez Internet? Ministerstwo przygotowało poradnik na ten temat.

Zarabianie i rozliczanie pieniędzy
Zarabianie i rozliczanie pieniędzy

Zarabianie i rozliczanie pieniędzy

Przychody muszą być opodatkowane, ponieważ z pieniędzy publicznych finansowanych jest wiele potrzebnych inicjatyw. Trzeba zatem płacić podatki i nie ma ucieczki od tego obowiązku. Drogi, szpitale, edukacja, wszystko to jest finansowane właśnie z pieniędzy podatników i każdy może korzystać z tego w takim zakresie, jakiego potrzebuje. Dlatego też warto poznać swoje obowiązki w zakresie rozliczania podatku, niezależnie od tego czy ktoś po prostu pracuje na etacie czy też prowadzi własną firmę i ma zdecydowanie więcej obowiązków wobec urzędu skarbowego.

Adres

znajduje się pod adresem:Dane kontaktowe

Telefon:
Fax:
e-mail:
NIP:
REGON:
STRONA WWW:
Kod w systemie e-daklaracje:

Godziny otwarcia:

jest otwarty w następujących godzinach:

Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Mapa dojazdowa

Inne urzędy skarbowe