Jak sprawdzić, czy pit został rozliczony przez urząd skarbowy?

Każdy z nas musi rozliczyć się z urzędem skarbowym bez względu na to, czy jesteśmy zatrudnieni na etat, czy pracujemy w oparciu o umowę o dzieło. PIT to podatek dochodowy pobierany od osoby fizycznej. Każda osoba posiadająca dochód ma obowiązek obliczyć podatek i złożyć formularz PIT w Urzędzie Skarbowym odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania. Jak sprawdzić czy pit został rozliczony przez urząd skarbowy?

urząd rozliczył nasz PIT
urząd rozliczył nasz PIT

Od roku 2019 można sprawdzić, czy urząd rozliczył nasz PIT za pośrednictwem strony internetowej e-PIT. Dzięki temu można wykonać autoryzację procesu rozliczenia deklaracji podatkowej. Wystarczy wejść na stronę internetową podatki.gov.pl i wybrać opcję PIT. Następnie trzeba podać takie dane jak NIP/PESEL, nazwę właściwego Urzędu Skarbowego, kwotę uzyskanego przychodu. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z profilu zaufanego, do którego można zalogować się przez konto bankowe. Najprostszym rozwiązaniem na to, jak sprawdzić czy urząd skarbowy rozliczył PIT, jest skorzystanie ze strony internetowej. W ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużo czasu na staniu w urzędowych kolejkach.

Można oczywiście także skontaktować się z urzędem telefonicznie, aby móc zweryfikować, na jakim etapie jest nasze rozliczenie podatkowe. Możliwości jest bardzo dużo, jednak posiadając ograniczone możliwości czasowe, najlepiej dopełnić formalności przez internet. Jest to zdecydowanie najprostszy i najłatwiejszy sposób.
Pamiętajmy, aby rozliczenia podatkowego dokonać w odpowiednim terminie, gdyż po nim urząd może nałożyć na nas karę pieniężną. Obecnie rozliczenie podatkowe można zrobić bez wychodzenia z domu za pomocą odpowiedniego problemu, więc nie trzeba stać w kolejkach i uzupełniać dokumentów osobiście.

Czy urząd rozliczył nasz PIT
Czy urząd rozliczył nasz PIT

Sprawdzenie tego, czy nasz PIT został rozliczony nie jest trudne i bez najmniejszych problemów można zrobić to przez internet. To dobra opcja, bo daje wiele korzyści. Po pierwsze wtedy mamy pewność, że nie będziemy mieli opóźnień w złożeniu zeznania rocznego do urzędu skarbowego, W bardzo prosty sposób można będzie również wskazać lub zaktualizować numeru rachunku osobistego, gdzie mają zostać przelane pieniądze. Po drugie termin zwrotu podatku będzie krótszy, a więc szybciej uzyskamy zwrot. Dużą zaletą jest także nieograniczony dostęp do złożonych zeznań podatkowych oraz możliwość prostszego rozliczenia się wraz z małżonkiem.

Adres

znajduje się pod adresem:Dane kontaktowe

Telefon:
Fax:
e-mail:
NIP:
REGON:
STRONA WWW:
Kod w systemie e-daklaracje:

Godziny otwarcia:

jest otwarty w następujących godzinach:

Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Mapa dojazdowa

Inne urzędy skarbowe