Do kiedy trzeba rozliczyć PIT? Daty, które warto znać

W codziennych sytuacjach zwykle ma się do czynienia z wieloma terminami, których trzeba dotrzymać. Deadline’y w pracy, umówione spotkania i wiele innych – dat, o których warto pamiętać zdecydowanie nie brakuje. Dotyczy to również spraw urzędowych. Rozliczanie się z podatku to powinność większości osób – warto więc wiedzieć, do kiedy rozliczyć PIT i jakie konsekwencje mogą wiązać się z niewywiązania się z obowiązku w ustalonym terminie.

PIT-37, czyli do kiedy rozliczyć się z tej deklaracji podatkowej?
PIT-37, czyli do kiedy rozliczyć się z tej deklaracji podatkowej?

PIT-37, czyli do kiedy rozliczyć się z tej deklaracji podatkowej?

Najpopularniejszy jest PIT-37, który dotyczy większości osób. Zaliczają się do niego ludzie, którzy uzyskują przychody z tytuły umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Do kiedy można rozliczać się w tym przypadku? 30 kwietnia to data, którą powinien znać każdy. Warto podkreślić, że e-Urząd Skarbowy pozwala na szybką i łatwą akceptację deklaracji podatkowej. Wystarczy zalogować się na stronie za pomocą Profilu Zaufanego, e-dowodu, bankowości elektronicznej, wypełniając dane podatkowe lub używając aplikacji mObywatel. Po 30 kwietnia deklaracje zostają zaakceptowane automatycznie – nawet gdy użytkownik nie podejmie żadnych kroków w celu rozliczenia. Warto jednak sprawdzić prawidłowość danych w dokumentach. Dzięki temu możliwe jest wzniesienie poprawek w terminie.

Kogo jeszcze obowiązuje termin rozliczenia do końca kwietnia?

PIT-37 nie jest jedynym, który należy rozliczyć do 30 kwietnia. Data ta dotyczy również osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą (PIT-36) oraz tych, którzy wybrali liniową formę opodatkowania dochodów (PIT-36L). Koniec kwietnia to także ważny termin dla osób rozliczających przychody kapitałowe (PIT-38), sprzedających nieruchomość (PIT-39) oraz emerytów i rencistów, którzy chcą przekazać 1% podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego (PIT-OP).

Jakie jeszcze daty warto znać?
Jakie jeszcze daty warto znać?

Jakie jeszcze daty warto znać?

Koniec kwietnia – choć dotyczy większości – nie jest jedynym terminem, który należy znać podczas rozliczania PIT-u. 1 lutego to ważna data dla płatników składek, którzy są zobowiązani do składania informacji do urzędów skarbowych (PIT-11, PIT-40A), osób, które rozliczają się w formie karty podatkowej (PIT-16A) oraz duchownych (PIT-19A). 1 marca dotyczy tych, którzy rozliczają się metodą ryczałtów od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28).

Adres

znajduje się pod adresem:Dane kontaktowe

Telefon:
Fax:
e-mail:
NIP:
REGON:
STRONA WWW:
Kod w systemie e-daklaracje:

Godziny otwarcia:

jest otwarty w następujących godzinach:

Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Mapa dojazdowa

Inne urzędy skarbowe